Głośnik mono w laptopie HP

Aż nie chciało mi się w to uwierzyć po odebraniu i skonfigurowaniu nowego laptopa dla mojego ojca. Sprzęt niby porządny, w prawdzie wybrany jako wersja ECO, ale potrzeby tez nie są większe. Matryca LED, dysk 320GB, procesorek dwu-rdzeniowy, szmery bajery…

Niestety jak się okazało w trakcie pierwszych kilkunastu minut użytkowania (po instalacji systemu, itp.) HP 620 (jak i HP 625 którego rozpatrywaliśmy jako alternatywę z uwagi na mocniejszy procesor i kartę graficzną) posiada tylko jeden wbudowany głośnik.

Zupełnie nie rozumiem takiego zachowania producenta, być może kierował się oszczędnościami (toż to model z dolnej półki cenowej) a może oszczędnością baterii w jakiś sposób …? Ale żeby pożałować jednego głośnika w laptopie w XXI w to już śmieszność. Niestety o tym że laptop posiada tylko jeden głośnik dowiedziałem się dopiero ze strony producenta.

Arest o tym nie informuje na swoich stronach, podejrzewam że przez nieświadomość. Także przestrzegam wszystkich chcących cieszyć się w miarę przyzwoitym audio przed zakupem HP z serii 6xx. Następnym razem wybiorę LENOVO…

6 comments
  1. Masakra, automatyczny żal do producenta i szybkie szukanie słuchawek w panice. Głośnik(i) świetne dla osób pozbawionych prawego ucha. Poza tym, że sprzęt jest głuchoniemy to reszta jest boska.
    Praca lap wyjątkowo cicha, chociaż przy tak ubogim głośniku to konieczność:)

  2. hp 620 ma tylko jeden glosnik i to cichy = zenada

  3. Następnym razem kup …Maka 😉

  4. A fuj z makiem ;},
    Poza tym mak jest nielegalny w polsce 😉

  5. hehe dzisiaj odebrałem lenovo g570gc, również jeden głośnik…

  6. Ja kupiłam lenovo g575 i też ma tylko jeden głośnik…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *